FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
1N5281BE3/TR
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: 1N5281BE3/TR
  • Package: DO-204AH, DO-35, Axial
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2231
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode Through Hole DO-35 (DO-204AH)
Product Status Active
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 152 V