FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
54F398DM
  • Manufacturer: National Semiconductor
  • Product NO: 54F398DM
  • Package: 20-CDIP (0.300", 7.62mm)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 65
  • Bulk purchase price:
  • Description: 20-CERDIP
Parameters
Series 54F
Package Bulk
Product Status Active
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 20-CDIP (0.300", 7.62mm)