FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
54F399FMQB
  • Manufacturer: National Semiconductor
  • Product NO: 54F399FMQB
  • Package: 16-CFlatpack
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 4 x 2:1 16-CFlatPack
Parameters
Series 54F
Package Bulk
Product Status Active
Type Multiplexer
Circuit 4 x 2:1
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low 1mA, 20mA
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C