Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V70180PFG
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V70180PFG
  • Package: 64-LQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3034
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 4:4 64-TQFP (14x14)
Parameters
Series 72V
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 4:4
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C