FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V70840DA
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V70840DA
  • Package: 144-LQFP
  • Stock: 4672
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 32:32 144-TQFP (20x20)
Parameters
Series 72V
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 32:32
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C