FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V71650BB
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V71650BB
  • Package: 144-BGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8883
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 32:32 144-PBGA (13x13)
Parameters
Series 72V
Type Multiplexer
Circuit 1 x 32:32
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C