FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V71660BBG
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V71660BBG
  • Package: 208-BGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5609
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 208-PBGA (17x17)
Parameters
Series 72V
Package Tray
Product Status Active
Type Multiplexer
Circuit -
Independent Circuits 4
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C