FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V73273BB
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V73273BB
  • Package: 208-BGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7042
Series 72V
Package Tray
Product Status Obsolete
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C