FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V73273BBG
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V73273BBG
  • Package: 208-BGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6329
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series 72V
Package Tray
Product Status Active
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C