FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V90823PFG8
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V90823PFG8
  • Package: 100-LQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8288
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 16:16 100-TQFP (14x14)
Parameters
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 750
Series 72V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C