FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
72V90823PQF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 72V90823PQF
  • Package: 100-BQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7021
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 16:16 100-PQFP (20x14)
Parameters
Series 72V
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C