74F399PC - onsemi Logic - ICONE-chip,IntegrationCircuit , Semiconductor Distributors, IC Chips
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
74F399PC
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: 74F399PC
  • Package: 16-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8161
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 4 x 2:1 16-PDIP
Parameters
Manufacturer onsemi
Series 74F
Package Tube
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low 1mA, 20mA
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)