74F548PC - onsemi Logic - ICONE-chip,IntegrationCircuit , Semiconductor Distributors, IC Chips
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
74F548PC
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: 74F548PC
  • Package: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Stock: 1597
  • Bulk purchase price:
  • Description: Decoder/Demultiplexer 20-PDIP
Parameters
Manufacturer onsemi
Series 74F
Package Bag
Product Status Obsolete
Type Decoder/Demultiplexer
Circuit -
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)