FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
74FST32390Q
  • Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
  • Product NO: 74FST32390Q
  • Package: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 28
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 8 x 2:1 28-QSOP
Parameters
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Type Multiplexer
Circuit 8 x 2:1
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)