Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
74V2T384STR
  • Manufacturer: STMicroelectronics
  • Product NO: 74V2T384STR
  • Package: SOT-23-8
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5132
  • Bulk purchase price:
  • Description: Bus Switch 1 x 1:1 SOT-23-8
Parameters
Series 74V
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Bus Switch
Circuit 1 x 1:1
Independent Circuits 2
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Dual Supply
Voltage - Supply 4V ~ 5.5V
Operating Temperature -55°C ~ 125°C