Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
843021AGI-01LF
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 843021AGI-01LF
  • Package: 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 23
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 160MHz 1 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series FemtoClock®
Package Tube
Product Status Obsolete
Digi-Key Programmable Not Verified
PLL Yes
Main Purpose Ethernet
Input Crystal
Output LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:1
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 160MHz
Voltage - Supply 2.375V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package 8-TSSOP
Base Product Number 843021A
Clock Generator IC 160MHz 1 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)