Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
9FGV1008B200LTGI
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: 9FGV1008B200LTGI
  • Package: 16-TFLGA Exposed Pad
  • Stock: 9444
  • Bulk purchase price:
  • Description: Clock Generator IC 156.25MHz, 200MHz, 325MHz 1 16-TFLGA Exposed Pad
Parameters
Mfr Renesas Electronics America Inc
Series PhiClock™
Package Tray
Product Status Obsolete
Digi-Key Programmable Not Verified
Type Clock Generator
PLL Yes
Input HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal
Output CML, HCSL, LP-HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 1:3
Differential - Input:Output No/Yes
Frequency - Max 156.25MHz, 200MHz, 325MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TFLGA Exposed Pad
Supplier Device Package 16-LGA (3x3)
Clock Generator IC 156.25MHz, 200MHz, 325MHz 1 16-TFLGA Exposed Pad