Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A2I22D050NR1
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: A2I22D050NR1
  • Package: TO-270WB-15
  • Stock: 2
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 520 mA 1.8GHz ~ 2.2GHz 31.1dB @ 1.88GHz 5.3W TO-270WB-15
Parameters
Mfr NXP Semiconductors
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS (Dual)
Configuration 2 N-Channel
Frequency 1.8GHz ~ 2.2GHz
Gain 31.1dB @ 1.88GHz
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 520 mA
Power - Output 5.3W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-270WB-15
Supplier Device Package TO-270WB-15
RF Mosfet 28 V 520 mA 1.8GHz ~ 2.2GHz 31.1dB @ 1.88GHz 5.3W TO-270WB-15