Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A2T09D400-23NR6
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: A2T09D400-23NR6
  • Package: OM-1230-4L2S
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5129
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.2 A 716MHz ~ 960MHz 17.8dB 400W OM-1230-4L2S
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 716MHz ~ 960MHz
Gain 17.8dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 1.2 A
Power - Output 400W
Voltage - Rated 70 V