Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A2T23H160-24SR3
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: A2T23H160-24SR3
  • Package: NI-780S-4L2L
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4231
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 350 mA 2.3GHz 17.7dB 28W NI-780S-4L2L
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 2.3GHz
Gain 17.7dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 350 mA
Power - Output 28W
Voltage - Rated 65 V