Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A3G23H500W17SR3
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: A3G23H500W17SR3
  • Package: NI-780-4S2S
  • Stock: 3664
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 300 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 14.3dB 80W NI-780-4S2S
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology GaN
Configuration 2 N-Channel
Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain 14.3dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 300 mA
Power - Output 80W
Voltage - Rated 125 V