FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A42MX36-PQG208M
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: A42MX36-PQG208M
  • Package: 208-BFQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4466
  • Bulk purchase price:
  • Description: MX Field Programmable Gate Array (FPGA) IC 176 2560 208-BFQFP
Series MX
Package Tray
Number of Gates 54000
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TC)