Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
A5G23H065NT4
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: A5G23H065NT4
  • Package: 6-LDFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6187
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 30 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 15.5dB 8.8W 6-PDFN (7x6.5)
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology -
Configuration -
Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain 15.5dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 30 mA
Power - Output 8.8W
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-LDFN Exposed Pad
Supplier Device Package 6-PDFN (7x6.5)
RF Mosfet 48 V 30 mA 2.3GHz ~ 2.4GHz 15.5dB 8.8W 6-PDFN (7x6.5)