Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
ADF4002BRUZ
  • Manufacturer: Analog Devices Inc.
  • Product NO: 505-ADF4002BRUZ-ICONE
  • Package: -
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6099
  • Bulk purchase price:
  • Description: ADF4002BRUZ
Parameters
Mfr Analog Devices Inc.
Series -
Package Tube
Product Status Active
Type Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
PLL Yes with Bypass
Input CMOS, TTL
Output Clock
Number of Circuits 1
Ratio - Input:Output 2:1
Differential - Input:Output Yes/No
Frequency - Max 400MHz
Divider/Multiplier Yes/No
Voltage - Supply 2.7V ~ 3.3V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)