Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AFV10700GSR5
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: AFV10700GSR5
  • Package: NI-780GS-4L
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9197
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 19.2dB 700W NI-780GS-4L
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 10µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 700W
Voltage - Rated 105 V