Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AFV10700HR5
  • Manufacturer: NXP Semiconductors
  • Product NO: AFV10700HR5
  • Package: NI-780-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 27
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 52 V 100 mA 960MHz ~ 1.215GHz 19.2dB @ 1.03GHz 700W NI-780-4
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 19.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 770W
Voltage - Rated 105 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case NI-780-4
Supplier Device Package NI-780-4
Base Product Number AFV10700
RF Mosfet 52 V 100 mA 960MHz ~ 1.215GHz 19.2dB @ 1.03GHz 700W NI-780-4