Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
APT10043JVR
  • Manufacturer: Microsemi Corporation
  • Product NO: APT10043JVR
  • Package: SOT-227-4, miniBLOC
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9024
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 1000 V 22A (Tj) Chassis Mount ISOTOP®
Parameters
Mfr Microsemi Corporation
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 1000 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 430mOhm @ 500mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 480 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 9000 pF @ 25 V
FET Feature -
Mounting Type Chassis Mount
Supplier Device Package ISOTOP®
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
N-Channel 1000 V 22A (Tj) Chassis Mount ISOTOP®