Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
ART150FEU
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: ART150FEU
  • Package: SOT-467C
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 65 V 20 mA 1MHz ~ 650MHz 31dB 150W SOT467C
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series ART
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1MHz ~ 650MHz
Gain 31dB
Voltage - Test 65 V
Current Rating (Amps) 1.2µA
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-467C
Supplier Device Package SOT467C
Base Product Number ART150
RF Mosfet 65 V 20 mA 1MHz ~ 650MHz 31dB 150W SOT467C