Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
AT25320W-10SC-2.7
  • Manufacturer: Microchip Technology
  • Product NO: AT25320W-10SC-2.7
  • Package: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8038
  • Bulk purchase price:
  • Description: EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 3 MHz 8-SOIC
Parameters
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Memory Format EEPROM
Technology EEPROM
Memory Size 32Kbit
Memory Organization 4K x 8
Memory Interface SPI
Clock Frequency 3 MHz
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number AT25320
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.32.0051
Standard Package 94
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 3 MHz 8-SOIC