Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BF1100WR,115
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: BF1100WR,115
  • Package: SC-82A, SOT-343
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 7897
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 9 V 10 mA 800MHz CMPAK-4
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology MOSFET
Configuration N-Channel Dual Gate
Frequency 800MHz
Gain -
Voltage - Test 9 V
Current Rating (Amps) 30mA
Noise Figure 2dB
Current - Test 10 mA
Power - Output -
Voltage - Rated 14 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-82A, SOT-343
Supplier Device Package CMPAK-4
Base Product Number BF110
RF Mosfet 9 V 10 mA 800MHz CMPAK-4