Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA0912-250R
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA0912-250R
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1958
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 36 V 150 mA 960MHz ~ 1.215GHz 13dB 250W SOT502A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 960MHz ~ 1.215GHz
Gain 13dB
Voltage - Test 36 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
RF Mosfet 36 V 150 mA 960MHz ~ 1.215GHz 13dB 250W SOT502A