Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA1011-10
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA1011-10
  • Package: SOT-467C
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 93
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 36 V 50 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 15dB 10W SOT467C
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 36 V
Current Rating (Amps) 100µA
Noise Figure -
Current - Test 50 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-467C
Supplier Device Package SOT467C
RF Mosfet 36 V 50 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 15dB 10W SOT467C