FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA1011S-200,112
  • Manufacturer: NXP USA Inc.
  • Product NO: BLA1011S-200,112
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 48
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 36 V 150 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 13dB 200W SOT502B
Parameters
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 13dB
Voltage - Test 36 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 200W
Voltage - Rated 75 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
RF Mosfet 36 V 150 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 13dB 200W SOT502B