FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA6H0912-500,112
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA6H0912-500,112
  • Package: SOT634A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6357
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 960MHz ~ 1.22GHz 17dB 450W SOT634A
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 960MHz ~ 1.22GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 54A
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 450W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT634A
Supplier Device Package SOT634A
Base Product Number BLA6
RF Mosfet 50 V 100 mA 960MHz ~ 1.22GHz 17dB 450W SOT634A