FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA6H0912LS-1000U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA6H0912LS-1000U
  • Package: SOT-539B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4616
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 1.03GHz 15.5dB 1000W SOT539B
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.03GHz
Gain 15.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 1000W
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-539B
Supplier Device Package SOT539B
Base Product Number BLA6
RF Mosfet 50 V 200 mA 1.03GHz 15.5dB 1000W SOT539B