FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA8G1011L-300U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA8G1011L-300U
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2066
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 150 mA 1.06GHz 16.5dB 300W SOT502A
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 1.06GHz
Gain 16.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
Base Product Number BLA8
RF Mosfet 32 V 150 mA 1.06GHz 16.5dB 300W SOT502A