FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA8H0910LS-500U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA8H0910LS-500U
  • Package: SOT-502B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3695
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 19dB 500W SOT502B
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Frequency 900MHz ~ 930MHz
Gain 19dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 90 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 114.5 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502B
Supplier Device Package SOT502B
Base Product Number BLA8
RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 19dB 500W SOT502B