FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA9G1011L-300U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA9G1011L-300U
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 100 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 21.8dB 317W SOT502A
Series -
Package Tray
Product Status Discontinued at Digi-Key
Technology LDMOS
Frequency 1.03GHz ~ 1.09GHz
Gain 21.8dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 4.2µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 317W
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
Base Product Number BLA9
RF Mosfet 32 V 100 mA 1.03GHz ~ 1.09GHz 21.8dB 317W SOT502A