FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLA9H0912LS-250GU
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLA9H0912LS-250GU
  • Package: SOT-502E
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 163
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 960MHz ~ 1.215GHz 22dB 250W CDFM2
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 960MHz ~ 1.215GHz
Gain 22dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 106 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502E
Supplier Device Package CDFM2
Base Product Number BLA9
RF Mosfet 50 V 100 mA 960MHz ~ 1.215GHz 22dB 250W CDFM2