FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G18XS-600AVTZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G18XS-600AVTZ
  • Package: SOT-1258-4
  • Stock: 29
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 30 V 800 mA 1.805GHz ~ 1.88GHz 15.4dB 600W SOT1258-4
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLC
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 1.805GHz ~ 1.88GHz
Gain 15.4dB
Voltage - Test 30 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 800 mA
Power - Output 600W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-4
Supplier Device Package SOT1258-4
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 30 V 800 mA 1.805GHz ~ 1.88GHz 15.4dB 600W SOT1258-4