FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G19LS-250WTZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G19LS-250WTZ
  • Package: SOT-1271-2
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6588
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.4 A 1.93GHz ~ 1.99GHz 19.3dB 250W SOT1271-2
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLC
Package Tray
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Frequency 1.93GHz ~ 1.99GHz
Gain 19.3dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 1.4 A
Power - Output 250W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1271-2
Supplier Device Package SOT1271-2
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 28 V 1.4 A 1.93GHz ~ 1.99GHz 19.3dB 250W SOT1271-2