FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G22LS-240PVTZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G22LS-240PVTZ
  • Package: SOT-1275-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 57
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.2GHz 19.7dB 60W SOT-1275-3
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain 19.7dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 1.6 A
Power - Output 60W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1275-3
Supplier Device Package SOT-1275-3
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 28 V 1.6 A 2.11GHz ~ 2.2GHz 19.7dB 60W SOT-1275-3