FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G22XS-400AVTZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G22XS-400AVTZ
  • Package: SOT-1258-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9007
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 800 mA 2.11GHz ~ 2.2GHz 17dB 400W SOT1258-4
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 800 mA
Power - Output 400W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-4
Supplier Device Package SOT1258-4
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 28 V 800 mA 2.11GHz ~ 2.2GHz 17dB 400W SOT1258-4