FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G22XS-551AVTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G22XS-551AVTY
  • Package: SOT-1258-4
  • Stock: 2312
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 900 mA 2.1GHz ~ 2.2GHz 16dB 650W SOT1258-4
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 2.1GHz ~ 2.2GHz
Gain 16dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 900 mA
Power - Output 650W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-4
Supplier Device Package SOT1258-4
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 32 V 900 mA 2.1GHz ~ 2.2GHz 16dB 650W SOT1258-4