FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G22XS-570AVTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G22XS-570AVTY
  • Package: SOT-1258-4
  • Stock: 3511
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 30 V 1.15 A 2.11GHz ~ 2.18GHz 15.7dB 570W SOT1258-4
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS (Dual), Common Source
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 2.11GHz ~ 2.18GHz
Gain 15.7dB
Voltage - Test 30 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 1.15 A
Power - Output 570W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-4
Supplier Device Package SOT1258-4
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 30 V 1.15 A 2.11GHz ~ 2.18GHz 15.7dB 570W SOT1258-4