FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC10G22XS-600AVTY
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC10G22XS-600AVTY
  • Package: SOT-1258-4
  • Stock: 9675
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 2 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 15dB 600W SOT1258-4
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration 2 N-Channel (Dual) Common Source
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 2.8µA
Noise Figure -
Current - Test 2 A
Power - Output 600W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1258-4
Supplier Device Package SOT1258-4
Base Product Number BLC10
RF Mosfet 32 V 2 A 2.11GHz ~ 2.17GHz 15dB 600W SOT1258-4