Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC2425M10LS500PZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC2425M10LS500PZ
  • Package: SOT1250-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 20 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 14.5dB 500W SOT1250-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) 4.2µA
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT1250-1
Supplier Device Package SOT1250-1
Base Product Number BLC2425
RF Mosfet 32 V 20 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 14.5dB 500W SOT1250-1