FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC2425M8LS300PZ
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC2425M8LS300PZ
  • Package: SOT1250-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2982
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 17.5dB 300W SOT1250-1
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.45GHz
Gain 17.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 300W
Voltage - Rated 65 V
Base Product Number BLC2425
RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 17.5dB 300W SOT1250-1