Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC2425M9LS250Z
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC2425M9LS250Z
  • Package: SOT-1270-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3767
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 250W SOT-1270-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology LDMOS
Frequency 2.45GHz
Gain 18.5dB
Voltage - Test 32 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 250W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1270-1
Supplier Device Package SOT-1270-1
Base Product Number BLC2425
RF Mosfet 32 V 20 mA 2.45GHz 18.5dB 250W SOT-1270-1