Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
BLC8G27LS-140AV518-AMP
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: BLC8G27LS-140AV518-AMP
  • Package: SOT-1275-1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 320 mA 2.496GHz ~ 2.69GHz 14.5dB 140W SOT-1275-1
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series BLC
Package Bulk
Product Status Active
Technology LDMOS
Configuration Dual, Common Source
Frequency 2.496GHz ~ 2.69GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1.4µA
Noise Figure -
Current - Test 320 mA
Power - Output 140W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1275-1
Supplier Device Package SOT-1275-1
RF Mosfet 28 V 320 mA 2.496GHz ~ 2.69GHz 14.5dB 140W SOT-1275-1